Zvyšte teplotu bazénové vody

Aby pro nás bylo koupání příjemné, tak opravdu dost záleží na teplotě vody, přičemž tu můžeme významně podpořit přikrytím odolnou solární plachtou.

Zvyšte teplotu bazénové vody

Měření a vhodná teplota

Jestliže se chceme pohodlně koupat ve svém vlastním bazénu, tak dost záleží na teplotě vody, protože někdo opravdu nemá rád studenou vodu. Nejprve se budeme zabývat tím, jak by měla být ideální teplota a jak ji ve svém bazénu efektivně měřit. Pochopitelně k tomu slouží teploměry do vody, ovšem máme tu dva základní druhy. První je obyčejný, který když hodíme do vody, tak se nám potopí, přičemž může být třeba ve tvaru kulatého budíku s ručičkou.

bazénový teploměr

Druhým typem jsou ty, jenž pěkně plují po hladině, kdy nad ní je třeba lodička a pod ní samotný váleček s teploměrem, což je skvělá dekorace. Jaká má být vlastně ideální teplota v bazénu? Záleží, o jaký bazén se jedná, protože na plavání je vhodné mít 28 stupňů a méně, ale na koupání zase více než 28. Samozřejmě každý jsme jiný, kdy někdo se rád v létě schladí ve studené a jiný si zase radši užije vlažné, která schladí, ale nestudí. Nejteplejší bývá termální voda.

Solární plachta

Vodu nám v létě ohřeje na dostatečnou teplotu Slunce, akorát ne vždy tomu tak je. Aby byla voda ke koupání, tak musíme zajistit nějak její ohřev. Nejčastěji se u bazénů právě využívá solárního ohřevu, protože se nemusíme starat o zajištění nějaké energie, kdy tuto úlohu zastane sluníčko. Ohřívače a systémy nejsou nejlevnější, a proto můžeme zvolit variantu v podobě solární plachty na bazén https://www.chlorito.cz/solarni-plachty. Není to jen tak ledajaká plachta, kterou bychom bazén přikryli a ona nám pouze bránila vniknutí nečistot do vody.

míč v bazénu

Jde tu totiž o to, že se nám za pomocí slunečního záření voda ohřívá a teplo zůstává naakumulované pod plachtou, takže nám neuteče pryč. Když je bazén zakrytý, tak se nemusíme bát ani vypařování vody. Aby plachta byla dobře skladná a mohli jsme s ní dobře pracovat, tak je tu pojízdný naviják. Plachty jsou různých rozměrů, takže můžeme vybrat ideální rozměr pro náš bazén, přičemž ceny nejsou nijak vysoké.