Firmy, které našly díru na trhu

Jsou firmy, které jsou známé po celé zemi ale mnohdy i za jejími hranicemi. Znáte nějakou takovou firmu? Co třeba Plzeňský Prazdroj, Škoda auto, KOH-I-Noor a samozřejmě další firmy, které prorazily v zahraničí. V tomto článku si připomeneme některé z těchto firem, které se prosadily jak u nás, tak třeba i v zahraničí a dělají naší zemi čest.
koh-i-noor firma
· Moira
Firma založená v roce 1991 se jmenovala Alae Lupuli a jejím cílem bylo vyvíjení a vyrábění prádla pro výkonnostní sportovce. Sám zakladatel firmy Mario Vlček několik let experimentoval a vyráběl vybavení pro sportovce do extrémních klimatických podmínek. První výrobky pod názvem Moira vznikly až o několik let později. Firma byla založená právě proto, že zakladatel byl nadšeným sportovcem, který pociťoval nedostatečnou vybavenost v oblasti věcí na horolezectví a další sporty.
· Bamboolik
Bamboolik je ryze česká firma, která by se dala nazvat rodinnou. Je vzorem udržitelného rozvoje a odpovědného podnikání, zaměřuje se především na šití látkových plen pro děti a také na věci pro moderní ekologickou domácnost. Plenky jsou šité z bambusových vláken a jsou nejen opravdu funkční ale také i krásné.
· Tilak
Tilak je další firma, která šije outdoorové oblečení. Jedná se o firmu založenou Romanem Kamlerem, který měl podobně jako zakladatel Moiry problém sehnat potřebné vybavení a začal si je šít sám. První byl spacák a teď je jeho firma známá a oblíbená i v Japonsku. Tato firma je specifická hlavně tím, že všechny výrobky šijí v České republice, konkrétně v Šumperku, kde je šijí české švadleny.
bavlněné pleny
· KOH-I-NOOR
Český velikán v oblasti uměleckých, školních a kancelářských potřeb, který je proslavený i v zahraničí. Výrobky KOH-I-NOOR seženete skoro všude ve světě bez problémů. Podnik byl sice založen ve Vídni (1790) ale posléze byla výroba přesunuta do Českých Budějovic a od té doby probíhá zde. Výrobky od této firmy jsou ve světě opravdu ceněny a mají několik ocenění.