Erektilní dysfunkce a jak s ní bojovat


Pokud patříte mezi muže středního věku, určitě si všímáte, že některé funkce vašeho těla nefungují tak dobře, jako když vám bylo například 20. Například pohyb, ale i několik další věcí. Třeba problémy s erekcí. Největší výskyt erektilní dysfunkce je totiž právě mezi muži středního věku. Je to přirozené. Naše tělo postupem let stárne a mění se. Co to vlastně ta erektilní dysfunkce je? Jedná se o problém dosáhnout nebo si udržet erekci tak pevnou, aby bylo možné provést pohlavní styk a dovést se jím k uspokojení.

partneři

Penis buď neztvrdne úplně, nebo ztvrdnutí opadne příliš brzy na to, aby bylo styk možno dokončit. Příčin erektilní dysfunkce může být opravdu hodně. Každý muž jí může trpět z jiných důvodů. Může to být třeba vedlejší účinek užívaných léků, nebo důsledek jiného onemocnění, jako je diabetes mellitus. Může to být také následek operací, zejména operací prostaty nebo močových cest. Příčinou často bývá také ateroskleróza, která může vést i k infarktu myokardu nebo cévní mozkové příhody. Jak si můžeme pomoci a zbavit se erektilní dysfunkce přírodní cestou? Vyzkoušejte následující:

Chůze

Chůze je pro nás tím nejpřirozenějším pohybem. Jedna studie dokonce prokázala, že stačí 30 minut chůze denně, aby došlo k poklesu rizika erektilní dysfunkce o celých 41 procent. Pohyb vám může pomoci zhubnout. Váha u obézních mužů může být jedním z důvodů, proč nemohou dosáhnout erekce.

chůze

Jídlo

Správný a vyvážený jídelníček je základ. Pro předcházení riziku erektilní dysfunkce se doporučuje konzumovat jídelníček bohatý na ryby, libové maso, celozrnné výrobky, ovoce a zeleninu. Naopak by se muži měli vyhýbat alkoholu, červenému masu a jednoduchým cukrům.

Zdravé cévy

Jak už jsme zmínili, zdraví cév s erektilní dysfunkcí úzce souvisí. Vašim cévám škodí vysoký krevní tlak, vysoký cukr i vysoký cholesterol. Nechte se vyšetřit u svého lékaře a nechte si potvrdit, že jsou vaše cévy v naprostém pořádku.