Televize vs. online sledování

„Vy tu nemáte televizi?“ Stále častěji se setkáváme s takto položenou otázkou. Jdete navštívit své známé do nového bytu, své nové známé nebo jen své příbuzné, rozhlížíte se a dochází Vám, že tu jedna významná složka chybí: v bytě/domě se nenachází žádný televizor. Vidíte pracovní kouty s notebooky a stolními počítači, vidíte položené tablety a chytré mobilní telefony, ale televize tam jednoduše není.
televize na nožičkách
Ještě 10 let zpátky tomu tak ale nebylo. Klesající zájem o televizory je problémem posledních několika let. Proč tomu tak je? Co se změnilo? I tuto změnu, jako mnoho dalších, zapříčinil internet. Jsme v době, kdy si většinu seriálů, většinu filmů můžeme pustit online na internetu a vůbec k tomu nepotřebujeme televizi. Už nás dávno nebaví být odkázaní na televizní program, sledovat, kdy, jaký seriál začíná a v jaký den budou dávat ten a ten film. Toto všechno za nás vyřešil online svět internetu.
Jednotlivé televizní programy nabízejí své online vysílání, které běží souběžně s televizním vysíláním, mnohdy i ve větší kvalitě. Na internetu můžeme online sledovat snad téměř všechny sportovní přenosy, o tom si v televizoru můžeme nechat jen zdát. Existují mnoho stran, kde si online pustíte téměř jakýkoliv seriál nebo film. Nic není nemožné.

Sledování bez hranic


Výhody online sledování tímto výčtem ale nekončí. Snad nejvýznamnější předností a lákadlem této služby je cizojazyčné, mezikulturní a bezhraniční sledování. Díky internetu totiž můžeme sledovat i cizojazyčné televizní programy jiných zemí, nic pro nás není překážkou.
krb u schodiště

Mají televizory ještě nějakou budoucnost


Ano, mají. Možná Vás tato odpověď překvapí, ale pořád se najdou fajnšmekři, kteří dávají přednost sledování filmu na kvalitním televizoru s nádherným obrazem. Můžete si vybrat obrovskou televizi, která Vám film představí téměř v kino kvalitě. V tomto případě nám nemůže posloužit ani stolní počítač, ani notebook, využijeme služby starého, dobrého televizoru.