Nedejte šanci řasám a sinicím ve vašem bazénu

Všichni moc dobře vědí, jak velice nepříjemná může být situace, kdy se ve vaší koupací nádrži přemnoží řasy anebo jiné mikroorganismy. Pokud člověk včas nezareaguje, tak se mu může snadno stát, že již během několika málo dní bude jeho bazén nepoužitelný, tedy alespoň v případě, že se nechce koupat v zapáchající zelené polévce srovnatelné s kaluží vody někde za domem.
K tomu, abyste takové nežádoucí situaci zabránili, a nemuseli tak vypustit veškerou bazénovou vodu, což je dnes také poměrně drahá záležitost, je nezbytné, abyste pravidelně a v souladu s pokyny výrobce, používali potřebnou bazénovou chemii.

chlor

Na výběr máte hned z několika různých typů bazénových chemií, od té chlorové, přes bromovou, až po kyslíkovou. A každá tato řada nabízí široké spektrum jednotlivých výrobků, které vám při péči o vaši nádrž dokonale poslouží.
Nicméně každý majitel zahradního bazénu by měl vědět, že pouze s aktivním oxidačním činidlem, ať už v jakékoli podobě, si nevystačí. Aby účinná látka obsažená v přípravcích fungovala vždy tak, jak má, je nezbytné, aby bazénová voda měla vždy potřebné pH nacházející se v konkrétním úzkém rozmezí. A je jen jediný způsob, jak něco takového můžete zajistit.

fosfát

Je potřeba, abyste jak pH vody, tak koncentraci aktivní oxidační látky pravidelně měřili. K tomu vám výborně poslouží testery pH a testery koncentrace aktivního oxidačního činidla. A možná budete překvapeni, že i v případě, kdy o vodu pravidelně pečujete a přípravky bazénové chemie užíváte dle pokynů výrobce, se vám může stát, že naměříte překvapivě nízké hodnoty potřebných látek. V tom případě byste je měli urychleně skokově zvýšit. V případě, že jako většina majitelů zahradních bazénů používáte k desinfekci chlór, můžete sáhnout po osvědčeném a velice oblíbeném přípravku chlor šok, který je pro skokové urgentní navýšení aktivního chlóru ve vodě dělaný a účinkuje tak, že žádným mikroorganismům ve vaší vodě nedá šanci.