Co vše by mělo být součástí ložnice

Asi každý z nás někdy slyšel, že plnou třetinu života strávíme spánkem. Je tedy jasné, že chceme, aby byl co nejpříjemnější a abychom se z něj probudili odpočatí a svěží do nového dne. Asi nikomu se nelíbí představa, že se vzbudí celý rozlámaný a neodpočatý. K tomu je však zapotřebí, aby bylo splněno několik základních pravidel.

Tím prvním je samozřejmě správná postel. Měla by mít dostatečné rozměry, zvláště pokud své lůžko s někým sdílíte. Matrace by měla být dostatečně měkká. Zde je potřeba mít na paměti, že každému vyhovuje jiný tvrdost. Je tedy dobré si ji v obchodě předem vyzkoušet. Většina těch specializovaných to umožňuje. Budete tedy mít představu, na čem budete spát.

skrinvloznici

Jen pozor na příliš měkké. Ačkoliv se vám může v obchodě zdát, že ležíte jako na obláčku, pro zdravý spánek to není nejvhodnější. Neposkytuje totiž dostatečnou podporu našemu tělu. Příliš tvrdá zase nedovolí relaxaci svalů. Je tedy vhodné zvolit zlatou střední cestu.

Avšak správná postel a matrace ještě nejsou zárukou kvalitního spánku. Stejně důležité je totiž zařízení ložnice https://www.sten-skrine.cz/loznice0020, kde spíte. To, co v ní je, či naopak není, totiž také ovlivňuje naši pohodu a klidný spánek.

V první řadě by neměl chybět noční stolek. Možná se zdá zbytečný, ale věřte, že má své užití. Můžete na něj večer položit mobilní telefon či knížku, případně na něm mít umístěnou lampičku a budík. Pokud jste nemocní, lze na něj postavit termosku s čajem.

vestavenaskrin

Vzhledem k tomu, že se v ložnici také obvykle převlékáme, má tu své místo i šatník. Ten by však měl být vždy uklizený – hromada oblečení na podlaze či přehozená přes židli vám jen bude stále připomínat, že musíte vyprat a vyžehlit.

Co by naopak zde být nemělo, je televize a počítač. I když se zdá dobré se před usnutím podívat na film, věřte, že to skutečně není ideální nápad.

A co vaše ložnice? Jak ta je zařízená?