Čarujte s nábytkem a naučte se kombinovat starožitnosti s modernou, jde to snadno!

Máte rádi nábytek a sháníte si nejrůznější zajímavé kousky? Umíte zkombinovat moderní nábytek s tím starožitným a přemýšlíte, jak ještě oživit interiér?

Čarujte s nábytkem a naučte se kombinovat starožitnosti s modernou, jde to snadno!

Nábytek umí v interiéru udělat divy, tedy pokud se umí správně vybrat a hlavně vhodně zkombinovat. Pokud si libujete v zajímavých kouscích nábytku, jistě vaší pozornosti neunikly ani neotřelé a originální starožitné nebo ručně malované kusy. I starší nábytek můžete dobře kombinovat s tím moderním a tím vytvoříte úplně jiný vzhled svého interiéru. Jak na to a jakých pravidel byste se měli držet?

pexels-photo-97879

Nebojte se toho, ale nepřežeňte to!

I když bychom si do interiéru měli dávat jen to, co se nám skutečně líbí, někdy je potřeba dodržovat jistá pravidla, jde zejména o to, vyhnout se přílišnému kýči, který nevypadá dobře. Pokud máte rádi starší kousky nábytku, seženete je například na nejrůznějších výprodejích nebo po bazarech, někdo si dokonce dá tu práci a ze svého staršího nábytku si vyrobí sám úplně nový interiérový skvost. Jak ale tyto jedinečné kusy kombinovat s tím, co už máte doma? Dnes si povětšinou pořizujeme domů jen moderní nábytek z dostupných obchodních řetězců, dobrou zprávou je, že i k těm ale můžete přidat starožitný kousek nebo třeba zajímavý malovaný nábytek. Je však nutné uvědomit si, že tyto kousky jsou samy o sobě dost výrazné a poutají pozornost. Moderní nábytek k nim volit můžete, ale měl by být jednoduchý a nejlépe jednobarevný.

pexels-photo-265006

Udělejte si radost

Malovaný nábytek je na první pohled nepřehlédnutelný, stejně tak jako jakýkoliv kousek starožitnosti. I malá váza nebo starý obraz na sebe umí strhnout pozornost, tyto kousky by pak měly jednoznačně vynikat. Pokud máte starší židle nebo křesla, umístit je můžete do své moderní kuchyně nebo do obývacího pokoje, pozor však na to, že stůl by pak měl být jednoduchý a v jednom barevném tónu. Určitě se ale nebojte a klidně si malovaný či starožitný nábytek přineste i do moderního interiéru.

Různé styly se k sobě dobře hodí, potřeba je ale mít dávku citu pro barvy, pokud se toho nebojíte, jistě zvládnete vytvořit velmi zajímavý kontrast.