Výhody venkovních bazénů

Máte rádi plavání a celkově zábavu v bazénu? Nebaví vám čekat v létě fronty u vstupu na plovárnu a do aquparků, abyste se vůbec dostali do boty? Pokud máte možnosti, tak je skvělou volbou si pořídit vlastní venkovní bazén. Díky tomu budete mít možnost si kdykoli zaplavat, užít si vodu kdykoli budete chtít.

Při budování venkovního bazénu si můžete rozhodnout, zda si bazén zabudujete do země nebo ho necháte nad zemí. Vše má své výhody i různá omezení. Záleží, co preferujete, zda snadnější přístup do zabudovaného bazénu a jste ochotní si s jeho zařízením dát i více práce nebo si pořídíte bazén nad zemí. Ten je zařízený mnohem rychleji, dá se také během let i uklidit a místo po něm můžete znovu využívat i jiným způsobem. Záleží tedy na vás, jaké jsou vaše přání, očekávání, finanční možnosti i jakou máte zahradu a jaké máte představy o jejím stylu. Bazén je možné i zastřešit, zateplit a vytápět a mít tak možnost ho využívat pravidelně po celý rok, což je velkou výhodou a finance investované do bazénu se vám tak brzy vrátí.

venkovní bazén

Pokud máte svůj bazén, tak víte, kdo se vám v něm koupe, jakou chemii do něho dáváte a jaká je voda a vše si upravujete podle sebe. Ze začátku vám může připadat velmi náročné se o bazén starat, ale jakmile na to přijdete, zjistíte, že to tak složité není. Také existují různí pomocníci, kteří vám pomohou udržet bazén čistý a vodu čirou a zářivou. Takovými pomocníci jsou například vysavače, síta, dobré filtrace, tablety do bazénu, vločkovače apod.

čistá voda

Pokud máte malé děti, můžete do vody dávat méně chlóru a využívat více jiné přípravky do vody. Voda tak bude šetrnější k dětské kůži. To je také velkou výhodou u domácích venkovních bazénů. A pokud máte děti i domácí mazlíčky, tak nezapomeňte bazén i řádně zajistit. Můžete si pořídit hlídače hladiny, které začnou vydávat zvuk, pokud se voda začne hýbat, třeba právě při nechtěném pádu někoho do vody. Také můžete bazén přikrývat.