Tweet, tweet

Na čem ta dnešní mládež pořád zabíjí svůj drahocenný čas? Možná právě na Twitteru. Kde že? Jedná se o aplikaci s logem bílého ptáčka. Toto logo není náhodné, jelikož příspěvky na této stránce se označují jako tweety, což připomíná cvrkání ptáčků.

vítejte na twiteru

Rokem založení se stal rok 2006 a neodmyslitelně k tomu patří Jack Dorsey, Biz Stone, Noah Glass a Evan Williams. Majitelem je však jen Jack Dorsey a místem vzniku se stalo San Francisco. Od roku 2012 je zpřístupněn i v naší mateřštině.

Čím se tedy liší od jiných stránek podobného stylu? Příspěvky, přidané na profilu uživatele jsou omezené pouze 280 znaky. Není zde místo pro žádné dlouhodobé analýzy nebo stěžování si. Příspěvky jdou zkrátka rovnou na dřen. Kvůli tomuto omezení je Twitter často přezdíván jako “sms internetu”

Nyní má společnost přes 3372 zaměstnanců. Uživatelů má přes 200 milionu a z toho se jich 50 milionů přihlašuje denně. Podle aktuálních zdrojů je zde Čechů a Slováků kolem 190 milionů uživatelů.

Jaké jsou nejčastější hastagy (značky, které udávají, o čem se v příspěvku pojednává a díky tomu si ho najde více lidí se stejnými nebo podobnými zájmy)

· Business

· Video

· Yolo (zkratka pro you live only once čili žiješ jenom jednou

· Love

· Happy

· Friend

Koho všechno můžete zde najít? Na internetu koluje myšlenka, že je tento web jakýmsi místem pro intelektuály. Jestli je nebo není pravda nemůžu s jistotou říct. Za to vám ale můžu prozradit, jací intelektuálové tu jsou.
twitter pták

Například George R.R. Martin autor populární série Píseň ledu a ohně (Předloha pro seriál Hra o trůny) nebo dokonce samotného papeže či bývalého i současného prezidenta USA Barack Obama a Donald Trump.

Nejsledovanějšími profily u nás jsou ty, které patří Andrejovi Babišovi, Petře Kvitové a oficiální profil ČT24. Nejoblíbenější vůbec jsou tweety od Katy Perry, Justina Biebera a Rihanny.