Tajemství léčivých rostlin

Důvěřovat léčivým účinkům bylin, tak i jiným přírodním produktům, to je nejenom o zkušenostech, které jsou prověřeny staletími a v současnosti navíc potvrzené vědecky.

Pokud se snažíte v rámci možnosti, kupovat potraviny a doplňky stravy v BIO kvalitě, tak víte, že na internetu najdete mnoho webových stránek e-shopů s tímto sortimentem. Ale ne každý e-shop vám nabídne přesně to, co Vám může pomoci. Na našem trhu je i více dovozců, kteří nabízejí produkty lidového léčitelství, které skutečně pomáhají od mnoha zdravotních problémů.

Topinanbury_rut

Jak se říká: „nejsou brambory jako brambory“, tak to je pravda. Na světě je obyčejných brambor mnoho druhů, dá se říci, že každý druh má i jinou chuť a též i jiné použití. Ale tato jedinečná potravina je už odpradávna v našem jídelníčku klasika. Jsou zdravé, zasytí, obsahují pro nás důležité minerály a stopové prvky, škrob a samozřejmě vitamíny skupiny B a C. A i trošku bílkovin.

Ale jiný druh brambor, které se jmenují TOPINANBURY (lat. Helianthus tuberosus) a které možná znáte pod jinými názvy – židovské brambory, nebo jeruzalémské artyčoky, topinanbury hlíznaté mají doslova zázračné léčivé účinky pro zdravé střeva a zažívání. Tuto jedinečnou potravinu využívali už naši předkové od 17, století, protože zjistili, jak velmi prospívají dobrému zažívání a podporují imunitu. Používaly se i jako krmivo pro zvířata.

Topinanbury – slunečnicové brambory, neobsahují škrob, jako obyčejné brambory. Obsahují totiž ve vláknině polysacharid inulinu, což je velmi významné prebiotikum.

Inulin nahrazuje škrob, proto topinanbury mají nízkou energetickou hodnotu a zároveň velmi nízký glykemický index. Lidem s diabetes (cukrovkou) tak velmi prospívají. Svým dalším složením vitamínů A, C, B1, B2, D, dále železo, draslík a křemík, podporují imunitu, vitalitu, hubnutí., celkově dobré zažívání.

jerusalem-artichoke

Náš e-shop diatop.cz se zaměřuje převážně na lidi, které trápí diabetes.

Vybírá a nabízí prodej topinanbur a velmi kvalitní produkty, vyrobené z topinanbur, které pomáhají nejenom lidem s diabetes, ale i těm, které trápí celkově špatné trávení, nebo mají problémy s imunitou nebo se cítí unaveni. V naší nabídce nabízíme BIO chutné bylinné sirupy a za studena lisovaných RAW olejů.

U nás si je můžete zakoupit nejenom TOPINANBURY v čerstvém stavu, ale nabízíme vám i plno zajímavých a zdravých výrobků z topinambur. Stačí si jen vybrat.