Muži, víte podle čeho si vás ženy vybírají?

Doufejme, že bude pro vás dobrou zprávou, že pro ženy jsou veledůležité zdroje, jakými muži disponují. Ano, zdroji se myslí peníze, bydlení, auto, zkrátka to, co by do budoucna mohlo zajistit pomyslným potomkům možnost přežití. Důležitá je pro ženy také vaše ochota se o tyto zdroje podělit. Jinými slovy, ženy opravdu myslí instinktivně na to, aby byly jejich děti jednou „zajištěny“.
chlap bez trika
Možná proto muži „naoplátku“, když ženu pozvou do restaurace, položí na stůl peněženku, která je naplněná platebními kartami, a vedle ní klíče od auta. Patrně proto zvou ženy do luxusních restaurací, kde nechávají tučné spropitné. Asi proto kupují velké kytice a jsou štědří (alespoň někdy) při výběru dárků. Poznáváte se v tom?

Dalším důležitým kritériem je váš společenský statut. Ten přímo souvisí s možností dlouhodobě udržovat zdroje a pro ženu může být velmi přitažlivý. Konečně se také dostáváme k přitažlivosti fyzické. Ženám se líbí na mužích úzké boky, široká ramena, ostře řezané rysy. Nicméně ženy nejsou zaměřené jen na přesná čísla, stačí jejich vhodné poměry. Ženy u mužů hledají poměr pasu a boků zhruba okolo 0,9, ale jde o orientační údaj.

Pro ženy je také důležitá mužova tělesná symetrie, kterou může spojovat s tělesnou silou, krásou, vytrvalostí. Zkrátka čím je muž dokonalejší, tím je pro ženu tento objekt zájmu přitažlivější. Patrně za tím žena vidí i jeho zdraví a dobrý genetický základ.
páka o peníze

Ženám někteří muži vonía naopak někteří jim nevoní vůbec. Existují výzkumy, podle kterých ženy přitahuje více rozdílná genetická (a imunologická) výbava muže, protože ta může zvýšit ochranu potencionálního potomstva. Obecně jsou ženy na pachy citlivější než muži.

I bez znalosti psychologie však platí, že ženy se snaží na muže udělat co nejlepší první dojem a neváhají tomu obětovat spoustu času. Zatímco ženy se zkrášlují, muži mezi sebou rádi soutěží…