Mlsání bez výčitek

Kdo z nás si nedá rád při odpolední kávě něco dobrého na zub? Tento pocit zažil jistě každý. Pro jedince, kteří si hlídají štíhlou linii, to však může být zapeklitý problém. V dnešní době však existuje spoustu výborných a rovněž zdravých ingrediencí, ze kterých vykouzlíte lahodné dezerty či zákusky, které uspokojí vaši touhu po sladkosti.

miska malin

Sladké pokrmy lidé nejčastěji konzumují ráno, tedy na snídani nebo jako odpolední svačinu. Zdravou a velmi chutnou variantou jsou pečené dobroty. Klasickou mouku lze nahradit například kokosovou či mandlovou. Tyto alternativy obsahují oproti běžným moukám z obilovin daleko více tuků a také bílkovin, jejich složení je tak mnohem více vyvážené. Dále je v nich zastoupena řada důležitých stopových prvků a vitamínů.

Těsto na sladké dezerty se dá rovněž připravit z fazolí či jedlých kaštanů. Nenechte se mýlit, sladkosti vyrobené z tohoto těsta jsou velmi lahodné a luštěniny nebo kaštany v něm nejsou vůbec cítit. Takový zákusek bude navíc nabitý proteiny a vlákninou, takže vás i zasytí. Z těchto druhů těst lze připravit například výbornou a nadýchanou bábovku či vláčné kakaové brownies.

Pokud zrovna nemáte čas na pečení a potřebujete připravit pokrm ve velmi krátkém čase, pak je pro vás ideální variantou tvaroh nebo jogurt s ovocem a semínky. Jogurt či tvaroh si můžete osladit některým z přírodních sladidel, například čekankovým či datlovým sirupem, které obsahují velmi málo kalorií oproti klasickému cukru. Dále je vhodná například stévie, která se dnes navíc vyrábí s nejrůznějšími příchutěmi. K dostání je třeba jahodová, karamelová či čokoládová stévie.

palačinky na talíři

Jestliže jste opravdu milovníci sladké chuti, pak si do připraveného pokrmu přidejte moruši bílou https://www.nakliceno.cz/moruse/. Tato potravina obsahuje důležité vitamíny a minerály, navíc vyniká svou lahodnou chutí, takže si na své snídani nebo svačině skutečně pochutnáte.