Jak zapracovat na svém vlastním zdraví

Konzumace masa

Rozumní lidé tvrdí, že bychom měli maso, zejména to červené, konzumovat s Mírou. Pokud tedy znáte nějakého Mirka, můžete se s ním směle pustit do obří hostiny. Pochopitelně je tento nadnesený slovní obrat myšlen v opačném duchu, i s Mirkem si dopřávejte raději více masa rybího a kuřecího nebo krůtího a vyměňte jej za maso velkých savců. Mnoho vegetariánů nepojídá maso z etických důvodů a rozhodujícím faktorem jsou také dopady zdravotní. Je prokázáno, že bezmasá strava (pokud je vedena v rozumné míře) je lidskému organismu mnohem prospěšnější.
grilované maso

Dostatek spánku

Co je vám platné, když se snažíte žít podle zásad zdravého životního stylu, a přitom jste nevyspalí a unavení. Spánek je skutečně velmi zásadní pro regeneraci tělesných buněk, lidské tělo se neustále obnovuje, staré buňky zanikají a vznikají nové. Regenerace tkání probíhá právě především v noci, a pokud toho moc nenaspíte, zbytečně si krátíte život. Důležité je také usínat pravidelně ve stejnou dobu a pokud možno vyvarovat se dlouhodobé práci ve směnném provozu.
spící ožrala

Stres

Jeden z nejvýznamnějších faktorů, zda budeme žít v lásce, poklidu a harmonii, anebo se budeme trápit v adrenalinových excesech. Vyhýbat se stresovým situacím v tomto světě není možné vždy, ale měli bychom se alespoň o jeho eliminaci snažit. Je až s podivem, kolik zbytečných stresorů si lidé na svá bedra dovedou naklást.
plný popelník

Alkohol, cigarety a káva

Kouření, nadbytek alkoholu a kofeinu. O jejich škodlivosti již byly popsány stohy papíru, a přesto světem vládnou. Alkohol a nikotin totiž do jisté míry potlačují vnitřní přetlak a napětí, pomáhají ulevit od stresových situací a kofein naopak člověka povzbudí k nějaké činnosti. Jsou to však jedovaté látky a navíc drogy, vzniká na nich závislost, a mnohdy dokonce vražedná. Není pak vůbec snadné s jejich konzumací přestat. Existují i jiné možnosti, jak přirozeným způsobem odolávat stresu, bez cigaret, kávy a alkoholických drinků.

Chvíle pro sebe

Každý z nás je dnes zavalen horou povinností, neexistuje snad nikdo, kdo by se den co den probouzel s vědomím, že se může spoustu hodin jen válet a nedělat vůbec nic. Přesto bychom však měli svůj den prožít tak, aby nebyl extrémně nakloněn jen směrem k povinnostem. Vyhraďte si alespoň jednu hodinu pouze pro sebe. Ať už provádíte nějakou zábavnou činnost sami, nebo se svým milovaným protějškem, měly by to být okamžiky prožité ve štěstí a v radosti ze života. Radost z bytí je totiž tím smyslem života, po němž mnoho lidí neustále prahne a hledá jeho skrytý význam v každodenních činnostech.