Jak vykouzlit útulný byt, kde se budete cítit doma?

Zařídili jste si své nové bydlení, ale stále máte pocit, jako by ani nebylo vaše, ale od někoho cizího? Zřejmě mu tedy pořád něco schází. Ale co to může být? Váš dům anebo byt zkrátka potřebuje zútulnit, aby se stal opravdovým domovem, kde se budete cítit dobře.
Vyzkoušejte pár osvědčených triků a uvidíte, že se všechno rázem zlepší:
modré karafy

Za prvé, osvědčený způsob, jak dodat vašemu domovu tu pravou atmosféru, jsou textilie. A to ve všech provedeních. Ať už se jedná o závěsy, koberce, ubrusy anebo polštářky či přehozy. Na výběr máte opravdu mnoho možností, a stejně tak můžete vybírat z mnoha druhů designu, takže je jen na vás, který vám padne do oka. A zapomenout byste neměli ani na své vlastní ruce – pokud jste alespoň trochu kreativní a zruční, tak vezměte do ruky jehlu a nit a brzy budete mít hotové třeba originální povlaky na polštářky, které vám budou všichni závidět.
Za druhé, vneste do interiéru barvy. Pokud nechcete, aby váš byt působil studeně a ponuře, tak není nic lepšího, než ho rozzářit veselými barvami. Můžete je do interiéru vnést v podobě několika výrazných barevných dekorací, v podobě pestré vzorované tapety, obrazu, textilií či koberce. Máte tedy z čeho vybírat, pouze mějte na paměti, že v tomto případě platí známé rčení „všeho s mírou“.
žebžík u skříně
Za třetí, pusťte dovnitř dostatek světla. Jistě i vy už jste slyšeli o tom, že dostatek světla vám může výrazně zlepšit náladu a v prosvětleném bytě se vám bude žít jistě mnohem lépe, než v temné kobce. To nejjednodušší a nejlepší řešení je pustit světlo dovnitř dostatečně prostornými okny, ovšem pomoci si můžete třeba i stojací lampou, svíčkami či jinými svítidly.
Za čtvrté, nezapomeňte na přírodní materiály. Dřevo je v každém interiéru kouzelným pokladem, který dokáže výrazně zlepšit jeho atmosféru. Ovšem stejně dobře působí také živé rostliny. I když je s nimi více práce než s těmi umělými, jejich konečný efekt je nesrovnatelný.