Jak na blog?

Opravdovou knihu nebo dokonce více knih jen tak někdo nenapíše. Žádá si to totiž umění s jazykem pracovat, žádá si to svatou trpělivost, fantazii, schopnost udržet a rozvíjet myšlenku, chce to třeba i obstojnou znalost pravopisu,… Je toho tolik, kolik je třeba zvládnout, aby se člověk mohl pustit do rozsáhlejšího literárního díla!
blog na kostkách

A ani to ještě není všechno, co může vydání knihy zhatit. Pak to chce ještě najít vydavatele nebo obětovat nemalý peníz a vydat si to vlastním nákladem, a pak to chce přesvědčit někoho, aby si to koupil. Což není jen tak.

Většina našinců tak knihu nikdy nevydá. Z nejrůznějších důvodů na to nemá. Což není nic urážlivého, je to prostě konstatování reality.

Ovšem ani v takovém případě nemusí člověk pověsit literární umění na hřebík. Kromě knih přece existují třeba i blogy .
blogování

Pravda, je to něco jiného než knihy, ale i zde se může jednat o kus umění. Může, ale také nemusí. To záleží na tom kterém autorovi.

Není tomu příliš mnoho let, kdy se na blogování vrhal kdekdo. To aby se zviditelnil, aby se vyjádřil k tomu, co se kolem nás nebo kolem něho děje. A bloguje se dodnes, protože i dodnes jsou lidé, kteří chtějí vyjádřit svůj názor, a kteří také chtějí, aby je někdo četl, což je pochopitelně na blogu dosažitelné snáze než v regálech knihkupectví.

I když jak kdy a jak kde. Protože jsou blogy, kam zavítá den co den velké množství čtenářů a tudíž dojde na každého z podobných autorů, a někde je návštěvnost o poznání slabší. A co s tím člověk nadělá?

No co by asi nadělal? Chce-li být jeden čten, musí být nejlepší. Nebo alespoň nebýt nejhorší. Tudíž musí nebo by alespoň měl psát populární formou o tom, co je mu blízké, čemu rozumí a má k tomu adekvátně pozitivní vztah, měl by psát raději kratší články, protože dnešní čtenáři vesměs moc dlouho pozornost neudrží. Měl by psát spíše o realitě života než prozaická díla a zejména „nudnou“ poezii, blog by se neměl jeho deníčkem, což se pro tento případ nehodí.
bloger u kávy

A při psaní blogu si je rovněž záhodno dávat pozor. Na cizí převzaté fotografie proto, aby jeden neporušoval zákony o autorských právech, a také na to,… co člověk píše. Protože přiznejme si to upřímně – i dnes blogy někomu patří a ten někdo má své názory. A pokud se s těmito nejen neztotožňujete, ale jdete vysloveně proti nim, vždycky vás mohou v mžiku zablokovat nebo i vymazat. A to nejen ten zřejmě nejznámější český blog na iDnes.