Jak je to doopravdy s cenou eura ?

Jenom díky pandemii, kterou musíme už skoro tři roky trpět, zasáhla úplně každého, a dokonce i hnedka několik odvětví samotné ekonomiky. Jak jistě každý ví, pořád se stanovily nové zákazy a pořád se měnily všelijaká opatření. Pořád se obnovovaly a nebo rušili a poté jsme ani pořádně nevěděli, co je momentálně povoleno a co naopak zakázáno.

Ekonomika

Díky celé pandemii se veškeré problémy dotkly jak ekonomiky, tak i cen, opravdu ve velikém rozsahu, a to jenom díky nařízením a individuálním rozhodnutím. A mezitím, co celé odvětví ekonomiky klesalo rapidně dolů, u cen to bylo naopak. Ceny neklesaly ale rostly, a to extrémně rychle. Cca před rokem byla inflace jako taková dosti zanedbaná a dosahovala výše necelých tří desetin procenta. Ale od září nastala tzv. deflace a díky tomu ceny rostou stále více. V červenci jste si mohli, povšimnou, že například eura měly inflaci nějakých 1,9%, takže evropská centrální banka prohlásila, že díky těmto procentům dosáhly horní meze, A tím pádem jsou velice na hraně. A jak ji někteří myslí, tím že se v jiných zemích vede hůře neznamená, že u nás se bude vést lépe.

Jak jistě víte nikdo z nás nechce, aby ceny rostli už jenom z toho důvodu, že pokud ceny stále porostou, bude to pro nás znamenat jediné za pár měsíců si nebudeme moct dovolit i pouhý rohlík. Pokud ceny porostou nám budou vysoké příjmy k ničemu, jelikož naše příjmy se budou zmenšovat. A to jistě nikdo z nás nechce.

A i euro jde dolů https://www.hypoteka-bez-registru.net/i-euro-jde-dolu/ takže v zemích kde se platí eurem se může stát že se nákupy rapidně prodraží.

Euro

A vzhledem k tomu že ceny sice rostou někteří lidé už začínají v momentální chvíli pociťovat že už si nemůžou dovolit tak veliké nákupy jako například před dvěma lety. Ačkoliv s tím nikdo asi nic neudělá opět nezbývá nic jiného než doufat a počkat zda se celá situace otočí a bude to opět jako dřív, protože toho je ta věc po které určitě každý z nás touží. A všichni si určitě přejí aby v této strašné době nemusely vyrůstat jejich děti nebo dokonce i děti našich dětí. Protože mnozí z vás jistě už ví a pochopily že se této doby pandemie a nařízení jen tak nezbavíme.