Ivančice a okolí

Cestujete rádi a objevujete krásná místa? Mi vám dnes představíme Město Ivančice spojené s významnými osobnostmi. Není to velké, ale ani malé město. Má okolo deseti tisíc obyvatel a zajišťuje veškerou vybavenost. Najdeme tu nemocnici, která je vyhlášená pro své porodní oddělení, základní školy a školy střední odborné i gymnázia. Větší obchodní řetězec potravin jako je Penny a Tesco. Krásný a zachovalý židovský hřbitov. Město Ivančice nejvíce proslavil rodák Vladimír Menšík a významný malíř Alfons Mucha.

mucha

Vladimír Menšík se narodil devatenácet dvacet osm v Ivančicích. Byl to výborný český herec, bavič, moderátor a lidový vypravěč. Jeho rodný dům je dodnes v Ivančicích s označením jeho jména.

I toto město má svá kouzelná místa v přírodě a historické památky. Mezi dominanty patří Farní chrám Nanebevzetí Panny Marie s výškovou věží. Původně sloužila k ochraně města. Postupně byl chrám rozšiřován. Zaujímá hlavní místo na náměstí. Věž je dostupná v návštěvní hodiny. Na chrámu byli provedeny opravné práce k dnešní podobě. Další dominantou je poutní kaple svatého Jakuba, která se tyčí nad městem. Ke kapli vede křížová cesta klenutá čtrnácti kapličkami.

Z přírodních a vyhlídkových staveb můžete navštívit rozhlednu. Betonová rozhledna postavena v roku devatenácet třicet, která má krásný výhled na celé město. Krásně se zde pozorují západy slunce, které zachází za městem. Na rozhlednu vede krásně upravená cesta s vyřezávanými dřevěnými postavami a odkazem na Alfonse Muchu.

ivančice

Různě v okolí Ivančic jsou zastavení pro návštěvníky. Na každém najdete nějaké vyřezávané nebo tesané stvoření jako rak, strakapoud, žába, ledňáček, liška, šnek, bobři a další. Skvělou možnosti k procházce s dětmi, kteří se na zastaveních pobaví. Tyto zastavení pro město Ivančice zajistil pan Zahradník, který vlastní nedaleký Stříbský mlýn. V létě skvělé místo, k odpočinku u vody s pláží a letním občerstvením.

Cestování mylifestyle.cz po okolí Ivančic je krásné a rozhodně vás nadchne.