Co obnáší bydlení ve vlastním domě na Vysočině


Další krok ke svobodě

Svoboda je to nejcennější, co lidé mají, samozřejmě s tím úzce souvisí zdraví, které podporuje právě vědomí toho, že jsou nezávislí a rozhodují o svém životě tak, jak chtějí. Těch kroků k vlastní svobodě a nezávislosti je celá řada, a jedním z nich je také vlastní bydlení. Hradíte-li nájemné, je to v podstatě nepřetržitý sled splátek, z nichž nemáte žádný užitek, jistě, máte kde bydlet, ale není v tom žádná jistota. Pronajímatel se může kdykoli rozhodnout ukončit smlouvu, byt či dům prodat nebo jej užívat coby vlastník a nic s tím nenaděláte. Máte sice dostatek času dle výpovědní lhůty najít si jiné útočiště, ale to zas nebude vaše, a může vás potkat podobný osud.

vlastní dům

Mít vlastní byt nebo dokonce vlastní dům, i když platíte třeba splátky úvěru, to je stále investice do vlastního majetku. Jistě, že je zásadní mít stabilní příjem a pečlivě zvážit všechny kroky ohledně plateb, ale stále to jsou platby alespoň zčásti do své vlastní kapsy. Ve finále jste vlastníky domu, rozhodujete o jeho dispozici, vybavení, přístavbách, koncepci zahrady a všem podstatném, co s vlastnictvím domu souvisí, zatímco lidé v nájemním bydlení se musí neustále podřizovat vůli pronajímatele, a pokud mají štěstí, ten jim dovolí i určité stavební úpravy.

klíče od domu

V souvislosti s vlastnictvím domu jsme tu zmínili vlastní svobodu s malým „s“. Jaké to je být svobodný a rozhodovat o vlastním bydlení, vám může potvrdit i pan Svoboda HB stavby s velkým „S“ a další lidé, co se rozhodli postavit se na vlastní nohy a žít v lokalitě, která patří k nejkrásnějším ve střední Evropě, v Českomoravské vrchovině. Kromě bydlení ve vlastním tu máte možnost poznávat krásy přírody, provozovat pěší turistiku, cykloturistiku, sbírat na podzim houby, protože Vysočina je houbařským rájem, a samozřejmě si užívat té atmosféry, kterou ve velkých městech nemůžete zažít.