Adventní výzdoba za pár korun

V době, kdy si můžeme koupit na co si vzpomeneme hodně lidí nemá potřebu si něco doma tvořit. Krásná výzdoba se dá udělat i téměř zadarmo doma. Pokud se rozhodnete jít touto kreativní cestou bude potřebovat: lepidlo, nůžky, papíry, šišky případně jiné přírodniny, jako jsou větvičky jehličnanů.

dekorace na plotě

Internet je báječný zdroj inspirací a může čerpat z něj. Ovšem když si projdete vánoční trhy objevíte jistě také spoustu inspirace. K výrobě svícnu budete potřebovat trochu aranžovací hmoty, svíčku a zbytek už jen věci které seženete doma nebo v lese.

Vystříhané papírové vločky se hodí k ozdobení oken. Krásně vypadají také jedlé ozdoby, které můžete zavěsit po bytě a provonět si tak domácnost. Vyrobíte si je tak, že na plátky nakrájíte pomeranče a mandarinky, zavěsíte do prostoru nebo dáte na topení a necháte uschnout. Když je vše suché provléknete středem provázek, nebo stužku a zavěsíte.

Větvičky také udělají službu. Obyčejné ideálně jedlové větvičky umístíte do vázy v bytě a rázem se začnou uvolňovat silice, které ovoní vaši domácnost. Využít může samozřejmě i smrček nebo borovici ovšem tady je nevýhoda že taková výzdoba nevydrží až do Vánoc, protože tyto jehličnany mají tendenci rychleji opadat.
větvičky a šišky

Stačí málo a domácnost začne vypadat jinak. Je hezké měnit klima v bytě. Dekorace se po svátcích dají uklidnit. Adventní dekorací dáváme najevo že se těšíme na svátky, že je máme rádi. Předvánoční období je čas, který bychom nejenže měli věnovat příchodu krásných svátků. Ale neměli bychom zapomenout udělat si čas sami na sebe, zklidnit se a rozjímat, protože právě o tom Vánoce jsou.

Ve finále je jedno, jestli vánoční výzdobu koupíme, nebo vyrobíme. Důležité je, že do svého domu pustíme trochu té předvánoční atmosféry. Vánoce jsou krásné svátky, které nejsou jen o nakupování a dostávání dárků. Je to především čas, když jsme spolu.